SKRIVSTÄLL, tenn, Johan Lindblad (1827-1861), Åbo 1846.

Ställ med pennburk, sandströare och bläckhorn med glasinsats. På fyra claw and ball -fötter. Längd 19 cm, höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor.

Utropspris
200 EUR