MYNT, 3 st, guld, Sverige och Nederländerna, 1900-tal, vikt ca 8 g.

5 kronor, Gustaf V, 1920, 5 kronor, Oscar II, 1901, 1 ducat, Nederländerna, 1928. Diameter 1-2 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK