89665

SOFFA, rokoko/rokokostil, troligen Frankrike, 1700/1800-tal.

Soffa, rokoko/rokokostil, troligen frankrike, 1700/1800-tal.

Valnöt. Svängda ben och armlän. Sits och rygg i rotting. L 125.

Omarbetad och kompletterad. Slitage, maskstungen.

Utropspris
6 000 SEK