Georg Pauli

(Sverige, 1855-1935)
Georg Pauli
(Sverige, 1855-1935)

GEORG PAULI, olja på duk, signerad G. Pauli

Renässansyngling, 80 x 65 cm.

Uppfodrad duk. Lagning. retuscher. Färgbortfall.

Proveniens

Villa Pauli, Djursholm.

Konstnär

Utropspris
5 000 SEK