STOLAR SAMT PALLAR, 4 st, rokokostil, tidigt 1900-tal.

Vitmålade av sk Engelsk-Holländsk stil, svängda ryggar med balusterbricka, stoppad sits, svängda ben med fotkryss.

Slitage. Fläckade sitsar.

Utropspris
1 800 SEK