FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets första hälft.

Betsade. Rikt skuren dekor av akantus, blommor och figurer. Ryggar samt sidor klädda med flätad rotting. Textilklädda sitsar. Bredd 80, djup 83, höjd 87 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Sprickor. Klädslar med mindre skador. Viss fuktlukt.

Utropspris
1 500 SEK