Bemålad. Bredd 117, längd 30(2 klaffar á 66 cm), 2 iläggsskivor á 49,5, månbord djup 58 cm. Total längd ca 378 cm. Höjd 77 cm.
Slitage. Färgbortfall. Senare målning. Renoverad. Kompletterad. Repor.