FICKUR, boett stämpelmärkt "H.M", 52 mm.

18K guld, spindelgång, total vikt 110 g, ca 1810, senare etui.

Boettnr 10101.

Defekt. Urtavla med smärre lagning. Bucklor. Löst glas.

Utropspris
6 000 SEK