GLASSERVIS, 26 delar, 1900-talets andra hälft.

Fem större vinglas med grön cuppa (höjd 20,5 cm), två+fyra vinglas med gul cuppa (höjd 18- 18,5 cm), sju vinglas med röd cuppa (höjd 18- 19 cm), sex+ett champagneglas med röd samt blå cuppa (höjd 22,5 cm) samt vas.

Bruksslitage. Två delar med nagg. En del med senare slipning på kant.

Utropspris
1 500 SEK