GLASSERVIS, 55 delar, Böhmisk typ, 1900-talets första hälft.

13 champagnestrutar, 14 rödvinglas (höjd ca 14 cm), nio vitvinsglas (höjd ca 12-13 cm), 13 starkvinsglas, kakfat, saltkar, karaff, två kannor samt bonbonjär.

Bruksslitage. Ca 26 delar med nagg.

Utropspris
5 000 SEK