ENDRE NEMES, collage och blandteknik på papper, signerad och daterad 1969.
"Med gamla ögon". 23,5 x 15 cm.
Ej examinerad ur ram. Fläckar. Gulnad.
Ragnar von Holten, Stockholm.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Endre Nemes", 28 oktober - 3 december 1972, kat nr. 582.