DOSA, silver, Oslo, Norge, 1836.

Stämplad 'IHT'. Med relief porträtt av Karl XIV Johan. Invändigt förgylld. Längd ca 8 cm. Totalvikt ca 88 g.

Bruksslitage. En bucklor på baksidan. Ställvis anlöpning.

Utropspris
3 000 SEK