SKÄNK

1800-talets andra hälft.

Målat. En låda. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 78, djup 40, höjd 107 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Renoverad. Kompletterad med delvis senare listverk. Senare beslag. Nyckel endast till dörr. Torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N5

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10439706 bukobject
    • 10439706 thumb
    • 10439705 thumb
    • 10439707 thumb
    • 10439708 thumb
    • 10439709 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    5 100
    535 EUR
    577 USD

    Budhistorik (18 bud)
    121 mar 10:465100SEK
    721 mar 10:434900SEK
    121 mar 10:424700SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes