Åtta i bruntonat glas, tre i klarglas. Sju med etiketter. Höjd 17,5- 30 cm.
Bruksslitage. Etiketter med bortfall. En brun flaska med hål i botten samt saknar propp. Några proppar med skador och nagg. Ställvis avlagringar.