KARMSTOLAR

Ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits, klädda armlän. Sitthöjd ca 42 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Färgbortfall. Smärre fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H129

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10440420 bukobject
    • 10440420 thumb
    • 10440421 thumb
    • 10440422 thumb
    • 10440423 thumb
    • 10440424 thumb
    • 10440425 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    5 300
    549 EUR
    590 USD

    Budhistorik (14 bud)
    521 mar 10:505300SEK
    421 mar 10:285100SEK
    3A21 mar 10:285025SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes