Design
897756

ANNA-LISA THOMSON, vas, stengods, "Paprika", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt/andra hälft.

Delvis glaserad, dekor av vita blad i relief mot brun botten. Höjd 57 cm. Stämplad UE

Obetydligt nagg på foten.

Utropspris
4 000 SEK