MATTA, silke, Keshan, semiantik/antik, 208 x 133 cm.

Övermönstrat hallonrosa mittfält med ankarmedaljong, blommor samt hörnornament. Blå huvudbård med palats i reserver.

Slitage, ställvis omfattande. Skadade fransar och kanter. Lagningar i kanter.

Utropspris
6 000 SEK