SERVISGLAS, 12 st, "Junior", Kosta, 1900-talets andra kvartal.

Vitvinsglas. Gröntonade cuppor med slipad och blästrad dekor. Guldmålade detaljer. Höjd ca 12,5 cm.

Smärre slitage. Ett flertal smärre nagg på fötter samt ben, ett större av undersidan fot.

Utropspris
2 000 SEK