KISTA, tidigt 1800-tal

KISTA, tidigt 1800-tal

Originalmålad dekor. Beslag av smide. Invändigt med läddika. Längd 88, bredd 55, höjd 51 cm. Nyckel finns.

Smärre kompletteringar, kring fotställningen och med retuscher. Smärre skador, slitage och lagningar, invändigt läddikan med skador. Ställvis med torrsprickor.

Utropspris
1 500 SEK