BÖCKER, 26 stycken, främst gällande tåg och ånglok, 1900-tal.
Bestående av bland annat "Early stationary steam engines in America", Carroll Pursell Jr, "Model Railway Engines", J.E. Minns, "Ångloklära", Elis B. Höjers, med mera.
Slitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.