SAARA HOPEA, GLASFÖREMÅL, 3 st, Notsjö 1950-tal.
Triangulär kristallvas 1498/K5 16, bladslipad, höjd 31 cm. Kristallskål, bladslipad, höjd 13,5 cm. Kristallskål, höjd 16 cm, ø 20,5 cm.
Smärre slitage. Vas med invändigt repor.