FAT, två stycken, keramik. Efter Palissy, 1900-tal.

Omärkta, med dekor i relief av hummer respektive krabba. Diameter 31 cm.

Nagg. Krackelyr. Glasyrbortfall.

Utropspris
4 000 SEK