Johan Tirén

(Sverige, 1853-1911)
Johan Tirén
(Sverige, 1853-1911)

JOHAN TIRÉN, olja på uppfodrad duk, signerad Joh. Tirén och daterad 1892.

Vinterlandskap med skidåkande samepojkar. Duk 90 x 125 cm.

Slitage. Retuscher. Krackelerad.

Konstnär

Utropspris
15 000 SEK