GOLVUR, nyrenässans, omkring år 1900

Mörkbetsad och rikt skuret fodral. Bredd 59, djup 39,5, höjd 221 cm.

Slitage, smärre skador samt lagningar. Två lod och pendel medföljer. Nyckel och krönande ornament saknas. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK