Kvinna i sydländskt landskap 23x15 cm. Sittande kvinna 23x10 cm.
Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.
Troligen någon av de svenska konstnärerna som reste söderut under 1800-talets slut.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10