JOSEF FRANK, sideboard, modellnummer 821, Firma Svenskt Tenn
Mahogny. Rak modell med fem lådor i sargen. Draghandtag i mässing. Kopplad benställning. Längd 180 cm, bredd 50 cm, höjd 76 cm.
Ojämnt blekt i bakstycke. Obetydligt ytslitage, smärre repor och märken.