ASKAR, 2 st, silver, bär svenska importstämplar, omkring 1930/40-tal.
Rektangulär ask med träinredning, fullmaktstämplad K Andersson, Stockholm, 1939. Rektangulär ask med träinredning, otydligt fullmaktstämplad, Stockholm, 1943. Längd 13- 23 cm.
Bruksstage. En träinredning med skador. Gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.