SEKRETÄR Louis XV-stil 1900-talets mitt/andra hälft
Fanerad med valnöt, mahogny med flera träslag, rektangulär med konturerad front, upptill skrivklaff med inredning, nedtill två lådor, längd 87, bredd 38, höjd 89 cm.