Mugg i s k mandarinporslin med dekor av figurscener, höjd 12,5 cm. Ytterfoder med polykrom dekor av växter och insekter, höjd 16 cm. Skålfat med imaridekor, diameter 16 cm.
Slitage. Färgbortfall. Flertalet nagg. Lagningar på muggen. Krackelyrer.