Design
898815

YRJÖ WIHERHEIMO OCH SIMO HEIKKILÄ, fåtöljer, 2 st, "Visio", Vivero Oy, 1980-tal.

Lackad plywood samt svart metallrör på hjultrissor. Svart klädsel. Bär tillverkarens etikett. Bredd 67 cm, sitthöjd ca 37 cm, totalhöjd 74 cm.

Slitage och märken. Fläckar. Smärre färgbortfall på metallstommen.

Utropspris
150 EUR