DJUP TALLRIK, porslin, "Flora Danica", modellnr 20/3547, Royal Copenhagen (1898-1923).

”Viola biflora.L.” Fjällviol. Rund med vågig genombruten kant. Förgylld och polykrom målad dekor. Diam 24 cm.

Ett mindre kantnagg. Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK