Allmoge
899105

BOCKBORD, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.

Trärent. Parställda kopplade ben med dubbla ståndare. Skiva med bomärke undertill. Längd 222, bredd 102, höjd 76 cm.

Slitage. Smärre skador.

Utropspris
8 000 SEK