BORDSUR samt KANDELABRAR, ett par, 1800-talets andra hälft.

Bronserad metall. Krönt av fåglar och frukter. Emaljerad urtavla. Längd 31 cm, höjd 27 cm.

Kandelabrar för tre ljus, höjd 28 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK