SAMLING MYNT och MEDALJER, 65 stycken, främst Sverige, 1700-tal.

Koppar och silver.
Bland annat 2 öre, 1769, 1/4 skilling Gustav IV.
200 kronor silver mynt, 1992.
Samt antal franska och engelska mynt.

Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
2 000 SEK