STOCKHOLMS SLOTTSHISTORIA. 3 vol. red. Martin Olsson, P. A. Norstedt & Söner, 1940.
Folio. Upplaga 358/500. Halvfranska band med marmorerade pärmpapper. Ryggförgyllning, övre guldsnitt samt Gustav V:s monogram.
Det gamla slottet.
Det Tessinska slottet.
Från Fredrik I till Gustaf V.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.