YKI NUMMI, taklampa, modell 64-479, Stockmann-Orno, 1960-tal.
Teak samt akryl i beige och vitt. Diameter 55 cm. Höjd ca 36 cm.
Ej funktionstestad. Enstaka repor, hårfin spricka överst vid kupans mynning. Takkoppen saknas.