TAKLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, total höjd 50 cm.

Stomme i nysilver med genombruten kantdekor av blommor och kvinnofigurer framför grönt glas. Behängd med glasstavar.

Bruksslitage. Försilvring ställvis bortskavd. En glasstav saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK