18K guld. Hänge med genombruten dekor och ljusbruna diamanter på öglan, totalt ca 0,30 ct. Signerat. Nr 'P900002474'. Hängets höjd inkl öglan ca 5,5 cm. Kedja, cabel-länk. Signerad. Kedjas längd ca 65 cm. Både med italienska kontrollstämplar. Totalvikt ca 46,1 g.
Smärre slitage.