PARTI TEXTILIER, 6 delar, 1900-talets tredje kvartal.

"Vulkano", Marjatta Metsovaara, Finland, 2 våder à 140x128 cm. "Kastanj", Viola Gråsten, Mölnlycke, 195x128 cm. "Cynthia", Sven Fristedt, Borås Cotton, 105x150 cm. "Virvatuli", Anja Terho, Finland, 130x195. Samt en omärkt med måtten 90x145 cm.

Något slitage, fläckar.

Utropspris
2 000 SEK