PARTI TEXTILIER, 6 delar, 1900-talets andra hälft.

Ukadan, Tyskland, två våder à 155x115 cm. "Bellis", Einar Ljungberg, Ljungbergs textiltryck, 120x205 cm och 128x208 cm. Marjatta Metsovaara, Tampella, Finland, 130x130 cm. "Des. Glamour", A G Pehrson, 205x160 cm samt 220x160 cm.

Ställvis blekt. Något slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK