INFLUENSMASKIN, metall och glas, Svanström & Co, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Detaljer av svärtat trä. Märkt "Svanström & Co, Stockholm" och "C.L. Holm mekaniker, Stockholm". Höjd 40 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Rost.

Utropspris
3 000 SEK