VITRINSKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Mahognyfanerad. Glasad dörr samt glasade sidor. Invändigt textilklädd med hyllinredning. Längd 90, bredd 35, höjd 168 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, ställvis något hårdare.

Utropspris
2 000 SEK