WOLTER GAHN, kaffeservis, tre delar, nysilver, swedish grace, Karl Wojtech, Stockholm 1920-tal.
Bård med repsnitt, bladformade hänklar, sidorna med antikiserande medaljonger, märkt K.WOJTECH ALP (alpacka). Kaffekannan med ebenholz-detaljer. Kaffekannans höjd 17 cm.
Ställvis slitage, smärre repor.