Ett blad av Utagawa Kunisada (Toyokuni III; 1786-1864), med en figurkomposition med skådespelare Segawa Senjo, i rollen av kurtisanen Takao, daterad 1850 (33 x 20,2 cm).
Ett blad av okänd konstnär, med motiv av Ashikaga Yorikane och Miruraya Takao på båt Mått 35,5 x 23,5 cm.
Mindre skador. Färgerna något bleknade. Veck. Kantskador. Oramade.