Fanerat med mahogny. Skiva med infällt etsat glas. Dörrpar med bakomliggande barinredning samt låda Invändig belysning. Bredd 85,5, djup 44, höjd 114,5 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Invändig belysning ej funktionstestad. En lådknopp saknas. Glasskiva med mindre nagg. Röklukt.