SKRIVSKÅP, 1700-1800-tal.

SKRIVSKÅP, 1700-1800-tal.

Arkadformat krön med nedfällbar skrivskiva. Dubbla glasdörrr med bakomliggande hyllinredning och små lådor. Undertill två draglådor. Höjd 204 cm, bredd 74 cm, djup 41 cm. Total djup med nedfällt lock 53 cm.

Omfattande slitage och skador. Omarbetad. Kompletterad.

Utropspris
300 EUR