BYRÅ, tidigt 1900-tal.

BYRÅ, tidigt 1900-tal.

Skivan med konturerad kant. Åtta draglådor med bukiga lådfronter. Dekorativt målade porslinshandtag samt nyckelskyltar och beslag i mässing. Utåtsvängda ben. Bredd 41 cm, djup 30 cm, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Märken.

Utropspris
300 EUR