Design
901972

YSTAD METALL, burk med lock, tenn, 1929.

Nedåt avsmalnande form på fyra kulformade fötter. Löst lock med krönande delfin. Höjd ca 16 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre repor. Svaga bucklor.

Utropspris
1 500 SEK