BIRGER KAIPIAINEN, fat, stengods, Arabia, Finland, signerat, 1900-talets andra hälft.

Lysterglaserad blomdekor med keramikpärlor. Längd 41 cm, bredd 36 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
8 000 SEK