MATTA, old, Nain, part silk, ca 306 x 193 cm.

Medaljong på blå övermönstrad spegel, polykrom floral dekor. Vit huvudbård med polykromt mönster.

Ställvis slitage. Mindre malskador längs ena kortsidan. Abrascher. Lagning.

Utropspris
8 000 SEK